Zkoušky FCE a CAE prosinec 2019

Přemýšlíte o složení Cambridgeských zkoušek v úrovni FCE nebo CAE? Letos máte opět možnost smiley

Projektový den

Proběhne ve čtvrtek 24. 10. 2019 a je určený žákům sext a 2. ročníku vyššího gymnázia.

Přihlašování do jednotlivých skupin bude v této aktualitě aktivní formou jednoduchého dotazníku v pondělí 21. 10. 2019 po 6. vyučovací hodině.

Přihlašování je k dispozici ZDE.

Cambridge exams FCE a CAE - pre-testy

Přemýšlíte o tom, že byste si složili zkoušku FCE nebo CAE? Chcete si ověřit svoji úroveň angličtiny? I letos vám tuto možnost nabízíme. Pre-testy (zdarma) proběhnou 23. října 2019 od 12.00 hodin. Nejprve proběhne Listening (cca 40 minut), potom Reading and Use of English (FCE - 1h15min, CAE - 1h30min). Všichni se sejdeme v aule, kde se dozvíte základní informace a poté se rozdělíme podle vámi zvolené úrovně.

K přihlášení (každý si musí zvolit úroveň) použijte formulář (nejpozději v pondělí 21. října 2019):

Školní zájezd TO NEJLEPŠÍ Z ANGLIE 2020

V příloze najdete informace o zájezdu, způsobu přihlašování na zájezd a podrobný program.Těšíme se na vás.

Gymnaziální krev

Rok se s rokem sešel a my máme opět možnost někomu pomoct darováním krve. Letošní termín je 28.11.2019 od 8 hodin na Transfúzním oddělení Karlovarské krajské nemocnice,

Informace k maturitní zkoušce 2020

Tyto dokumenty jsou nově zveřejněné v části Školní rok-Maturita:

seznam děl z českého jazyka na šk. rok 2019/20
informace ředitele školy k volbě profilové zkoušky
maturitní témata pro ústní zkoušku profilové části
maturitní témata pro ústní zkoušku společné části (cizí jazyky)

Evropský den jazyků

Stalo se na naší škole již tradicí, že si každý rok 26. září připomínáme Evropský den jazyků. I letos se v tento den uskutečnily jazykové semináře pro obě tercie. V rámci tohoto projektového dne žáci rozvíjeli své jazykové kompetence v angličtině, němčině, francouzštině, ruštině, slovenštině a španělštině, nově přibyla holandština a workshop o České lingvistické olympiádě. Největší úspěch ale stejně jako loni zaznamenala mezinárodní snídaně ve vestibulu školy :-) Snímky z tohoto dne můžete zhlédnout ve fotogalerii.

Oslavy 95

V pátek 20. 9. a v sobotu 21. 9. 2019 jsme oslavili gymplštafetou a dnem otevřených dveří 95. výročí založení školy. K oslavám se připojilo mnoho našich současných i bývalých studentů, rodičů, kolegů a přátel školy. Naše škola si za dlouhou dobu svého trvání vydobyla přední místo mezi školami Karlovarského kraje, důvěru studentů i rodičů a těší se dobré pověsti. Do dalších let jí přejeme mnoho nadaných studentů, podporu zřizovatele a úspěchy nejenom na poli vzdělávání. Ve fotogalerii naleznete snímky z této akce.

Nepovinné předměty, kroužky a kluby 2019/20

Seznam nepovinných předmětů, kroužků a klubů naleznete zde http://www.gymkvary.cz/node/25

PČG slaví 95

V sobotu 21. 9. 2019 si chceme připomenout 95. výročí založení školy malou oslavou. Otevřeme dveře školy jak našim současným, tak i bývalým studentům, rodičům a přátelům školy. Po celé odpoledne se bude v prostorách školy a jejího areálu odehrávat pestrý program, jehož součástí budou sportovní hry a soutěže, výstavy fotografií ze života školy, prezentace úspěšných prací SOČ a živá muzika (Varyton, Kozatay, Funky Monx, Dryband, ….). Zcela mimořádně se můžete zúčastnit i prvního slavnostního odpalu na našem novém golfovém hřišti. Zajištěno bude i drobné občerstvení. Těšíme se na vás a na mnoho milých setkání zpřítomňujících minulost a pohlížejících do budoucnosti.

V příloze naleznete přesný harmonogram dne.

24 hodin s FF UK 2019

Važení studenti,

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy pořádá odborné stáže pro středoškolské studenty, veškeré informace, jak se přihlásit, kterých kateder se stáž týká, jaká je forma a obsah stáží atd., naleznete na uvedeném odkazu. Vyzkoušejte jedinečnou možnost seznámit se s univezitním prostředím!

Upravené rozvrhy od 16.9.2019

Prohlédnout, příp. stáhnout si je můžete v části Školní rok-Rozvrhy.

Upravené rozvrhy od 16.9.2019

Od pondělí 16.9. platí nové rozvrhy hodin, většina úprav spočívá pouze ve změně učebny. Prohlédnout, příp. stáhnout si je můžete včásti Školní rok-Rozvrhy.

Burzy učebnic 2019

Tradiční burzy učebnic se uskuteční v pátek 6. září a v pátek 13. září vždy v době 14-15 hodin v Malé tělocvičně.

Školní pomůcky v primách NG a 1. ročníku VG 2019

Žáci NG dostávají učebnice zapůjčené od školy, kupují si jen pracovní sešity a další nutné pomůcky. Žáci VG si učebnice obstarávají sami, mohou však využít slev, pokud je objednává škola společně nebo některé učebnice mohou zakoupit na burze použitých učebnic. V příloze naleznete přesné seznamy požadovaných učebnic, sešitů a dalších pomůcek pro jednotlivé třídy.