Ostatní

Přihlášení do Bakalářů - žáci, rodiče

Přístupové údaje do Bakalářů mají rozdílné žáci a rodiče. Na obě přihlášení je vidět téměř shodný obsah, rodiče mají navíc možnost editovat některé osobní údaje. Rozdíl v obou přihlášeních se projeví v aplikaci Komens. Pokud se přihlásí rodič, vidí zprávy určené pro rodiče, pokud se přihlásí žák, vidí zprávy určené pro něj. V jaké roli jste přihlášeni vám Bakaláři zobrazí. Pokud potřebujete nové heslo, napište na e-mail heslo@gymkvary.eu.

Zveřejnění týdenního plánu „výuky on line“

Vážení rodiče, milí žáci,
pro Vaši rychlou, celkovou a úplnou  orientaci v obsahu výuky jsme připravili plán výuky v týdnu 16.3. – 20.3. 2020 členěný po třídách a následně po předmětech ve formě tabulky (viz příloha). Uveřejněním tohoto dokumentu na stránkách školy chceme také ulevit našemu serveru, který je nyní náporem  velkého počtu uživatelů Bakalářů přetížen. Takovéto týdenní přehledy učiva plánujeme na tomto místě zveřejňovat i v následujících týdnech.
S přáním uchování zdraví, optimismu a nadhledu
RNDr. Zdeněk Papež, ředitel školy

Instrukce pro žáky v době samostudia

Po dobu platnosti vládního nařízení o zavření škol budou žáci vykonávat domácí samostudium. Vyučující budou nadále vyplňovat třídní knihu v Bakalářích. Prostřednictvím Bakalářů tedy žáci zjistí, jakou látku si mají sami nastudovat a jaké domácí úkoly mají splnit. Výhodou tohoto řešení je, že všechny tyto informace budou mít žáci i rodiče v Přehledu výuky ve webové a mobilní aplikaci, jako kdyby normálně chodili do školy.

Žáci budou tedy denně sledovat v Bakalářích svůj rozvrh hodin a plnit průběžně zadané úkoly. V případě, že žák nemůže takto postupovat (např. z důvodu nemoci), uvědomí rodič školu (zpráva třídnímu učiteli nebo tel. 353501111 na sekretariát školy).

Režim školy v době přerušení výuky

Vzhledem k mimořádným opatřením zavádí škola tento režim:

služby ve škole jsou zajištěny denně od 8.00 do 12.00, telefony:

pondělí353 501 111Trubačová
úterý353 501 133Kunzová
středa353 501 115Kadlečková
čtvrtek353 501 133Kunzová
pátek353 501 111Trubačová

informace:www.gymkvary.cz
mail školy:skola@gymkvary.eu
učitelé:www.gymkvary.cz/ucitele

Akce organizované mimo školu

Na základě rozhodnutí ŘŠ bude zítra, tedy ve středu 11. 3. dle původního plánu dokončen lyžařský výlet V1.B na Božím Daru a zároveň bude řádně zahájen lyžařský výlet na Boží Dar třídy V1.A. Termín lyžařského kurzu v Rakousku (V5.AB) bude přesunut na později. Sledujte aktuální informace na webu školy.

Mimořádné opatření MZ

Na základě rozhodnutí MZ a MŠMT ČR se zakazuje osobní přítomnost všech žáků ve školách. Výuka na všech základních a středních školách je zrušena od středy 11. 3. 2020 do odvolání. Žádáme rodiče a žáky, aby pravidelně sledovali webové stránky školy, kde budeme informace aktualizovat. V příloze naleznete přesné znění tohoto opatření.

Vyjádření KHS v souvislosti s šířením koronaviru

Doporučení Krajské hygienické stanice se sídlem v Karlových Varech naleznete v příloze.

Telefony do školy - porucha

Telefony do školy jsou z technických důvodů nefunkční, obnovu spojení předpokládáme nejpozději v pondělí 10.2.2020. Školu můžete kontaktovat e-mailem na adrese skola@gymkvary.eu nebo konkrétního vyučujícího - emaily ZDE.

Příběhy našich sousedů 2019

V letošním školním roce opět probíhá na naší škole projekt společnosti Post bellum: Příběhy našich sousedůDo projektu je letos zapojeno 11 týmů ze 7 škol. Naše škola postavila do projektu dva týmy.

Tým ve složení Ema Gondášová, Eliška Končelová, Klára Pelíšková a Marie Rebjonková vyzpovídaly paní Marii Vařechovou, jejíž celoživotní radostí byl vodácky sport. Z jejich vzpomínek vytvořily 10. 12. 2019 v Českém rozhlase Karlovy Vary audioreportáž.

Tým ve složení Violka Balíková, Klára Čáslavská, Aneta Kokštejnová a Veronika Nováková vyzpovídaly celoživotního sokola pana Aleše Horu, z jehož vzpomínek vytvořily v Českém rozhlase dne 10. 12. 2019 také audioreportáž.

Europass

Europass je dokument doplňující osvědčení o středním a středním odborném vzdělání (vysvědčení o maturitní zkoušce), který využijete při hledání studia, práce nebo brigády doma i v zahraničí. Pro školní rok 2018/19 ke stažení: Škola-Dokumenty-Europass

Prihlásit se k odběru RSS - Ostatní