Zájmové útvary

volnočasové aktivity, kroužky apod.

Diskuse o cestování i náboženství

Diskusní klub zve všechny zájemce o východní náboženství i cestování po východní Asii na besedu v pátek 6. března od 14 00 hodin do Zasedací místnosti .

Úspěch robotiků v semifinále FLL na Slovensku

Sehraný tým Pulse ze třídy V4.B pod vedením Mgr. Jarmily Weberové podal v česko-slovenském semifinále celosvětové soutěže v robotice First Lego League 2020 velmi dobrý výkon a obsadil celkové 13. místo. Proti minulému roku se týmu podařilo zlepšit umístění naší školy v této náročné mezinárodní soutěži o dvě příčky. Desítky hodin práce na programování, dokumentaci a přípravě projektu a prezentací se rozhodně vyplatily!

Děkujeme týmu Pulse za vzornou reprezentaci školy a za vytrvalost. Věříme, že zkušenosti z přípravy na soutěž robotici uplatní i v dalším studiu. Vedení školy, koučům a firmě Witte patří poděkování za podporu robotických aktivit a architektům z FA ČVUT a KAM velký dík a uznání za vedení výzkumného projektu a praktické připomínky.

Debatní klub

zve všechny zájemce o diskusi na debatu o historických souvislostech dvacátého století v pátek 7. února od 14:00 hodin do Zasedací místnosti (mezipatro).  Pozvání přijal pan farář Vladimír Müller.

Debatní klub

zve všechny zájemce o diskusi na debatu o historických souvislostech minulého století v pátek 7. února od 14:00 hodin do Zasedací místnosti (mezipatro) . Pozvání přijal pan farář Vladimír Müller.

Zájemci o činnost ve studentském parlamentu,

chtěli byste se spolupodílet na chodu školy, na pořádání různých aktivit, ukázat své vlastní nápady a projevit kreativitu ? Přijďte si podiskutovat tento pátek 24. ledna od 14 hodin do Zasedací místnosti (mezipatro). Parlament PČGKV

Roboti opět postupují do mezinárodního semifinále

Robotýmy PULSE a CITASO Prvního českého gymnázia pokračují v tradici a v sobotu 14. prosince si po roce znovu připsaly skvělý úspěch v regionálním kole soutěže First Lego League. V konkurenci devíti týmů zvítězil v celkovém hodnocení tým PULSE, který s přehledem postupuje do semifinále na Slovensku, a nádherné druhé místo patří soutěžícím z týmu CITASO. Moc gratulujeme, udělali jste kus práce na robotech i sami na sobě!

Pro úplnost je třeba doplnit, že v kategorii Robot Game se týmy PULSE a CITASO utkaly o prvenství ve finále, v kategorii Research obsadil PULSE první a CITASO třetí místo, za výkon v kategorii Team Work byl PULSE oceněn 2. místem a v disciplíně Robot Design se CITASO umístil na 2. příčce, PULSE byl třetí.

Pozvánka na soutěž FLL 2019

Všechny, kdo se zajímají o roboty ze stavebnice Lego, srdečně zveme na veřejnou prezentaci výzkumného úkolu soutěže First Lego League 2019. Akce proběhne v pondělí 9. prosince od 14:00 v aule. Týmy Citaso a Pulse předvedou výsledky své práce při řešení zadání v oboru architektury. Jedná se o generální zkoušku na mezinárodní soutěž, která se uskuteční již v sobotu 14. prosince (viz leták v příloze). Přijďte se podívat - potřebujeme vaši podporu a zpětnou vazbu!

Vážení studenti,

proč se něco nedozvědět o světových náboženstvích ? Debatní klub vás zve na diskusi o různých formách víry, v pátek 29.11. od 14 00 hodin v Zasedací místnosti beseda o islámu. Všichni jste zváni.

Třicet let od 17. listopadu 1989

Vážení studenti,

přijďte si podiskutovat o tomto významném svátku i o uplynulých třiceti letech po sametové revoluci. Hlavním hostem bude R.Š. Rob a akce proběhne v pátek 15. listopadu 2019 v Zasedací místnosti od 14 00 hodin. Všichni jsou srdečně zváni.

Roboti & architektura

Kroužek robotiky se i letos pod vedením Mgr. Jarmily Weberové zúčastní mezinárodní soutěže v programování First Lego League. Tématem letošního ročníku FLL City Shapers je architektura města. Dva týmy z naší školy nejprve ze stavebnice Lego Mindstorms zkonstruují robota, kterého naprogramují tak, aby splnil některou ze 13 misí na hracím plánu. Konstrukci robota i program dokumentují a připraví prezentaci technického řešení pro porotu.

Prihlásit se k odběru RSS - Zájmové útvary