Aj - aktuality

Aktuálně z výuky anglického jazyka ...

Nový kroužek - Příprava na FCE a CAE

Od středy 30.9. začíná nový kroužek přípravy na cambridgeské zkoušky FCE a CAE (S. Prošková). Bude se konat každou středu od 14 hodin v učebně JAZ. Seznámíme se s formátem zkoušek, budeme trénovat jednotlivé části. Kroužek potrvá 16 týdnů (cca do února) a je zdarma. Zápisový arch najdete na dveřích kabinetu AJ naproti respiriu.

Učebnice AJ - od šk.r. 2020/21 nové edice English File!

Změna oproti minulým rokům:

Třídy, které letos v AJ začínají s učebnicemi English File, případně přecházejí na vyšší úroveň těchto učebnic, si budou NOVĚ pořizovat English File 4th Edition (dosud se používala 3rd Edition). Toto se týká prvních a třetích ročníků čtyřletého studia, kvint a septim. Nové učebnice si budete mít možnost objednat se skupinovou slevou prostřednictvím školy. Pozor: na školní burze učebnic tuto novou edici neseženete.

Výsledky okresního kola Soutěže v cizích jazycích - angličtina, šk. rok 2019/20

V okresním kole soutěže konaném 14. 2. 2020 dosáhli naši studenti těchto výsledků:

Leonard Oeding (V2b) zvítězil v kategorii IB (primy a sekundy), Jan Karas (V2a) obsadil ve stejné kategorii druhé místo.

V kategorii IIB (tercie a kvarty) zvítězila Karla Dvořáková (V4a) a Eliška Ševčíková (V3b) obsadila ve stejné kategorii třetí místo.

V kategorii IIIA (kvinty až septimy a 1. až 3. ročníky) získal Martin Krejčí (V7a) druhé a Anna Mirzoyan (V7b) třetí místo.

Všem těmto studentům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Studenti na prvních třech místech v kategorii IIB a IIIA postupují do krajského kola této soutěže (info zde). Přejeme jim hodně úspěchů.

PČG Writing Challenge 2020 - Soutěž o báječné ceny!

Nový ročník spuštěn! Napiš esej v angličtině na téma "What is happening in Hong Kong and why?" a do 28. února pošli na email proskova@gymkvary.eu.

Detaily, ceny, hodnocení v příloze.

Soutěž exkluzivně pro studenty VG Prvního českého gymnázia! :)

Výsledky školního kola Soutěže v cizích jazycích – angličtina - 2019/20

Školní kola jednotlivých kategorií proběhla tradičně v mikulášském týdnu od 3. 12. do 5. 12. 2019.

Kategorie IB (primy, sekundy)

Zúčastnilo se 28 soutěžících, 14 postoupilo do 2. kola. Maximum - 95 bodů.

1. místo – Leonard Oeding (V2b) – 89 b.

2. místo – Jan Karas (V2b) – 88 b.

3. místo – Jan Tetur (V2b) – 85 b.

4. místo – Dorotka Sadílková (V2a) – 84 b., 5. místo - Viktorie Kašparová (V2a) - 83 b., 6. místo – Jiří Vavřík (V1b) – 81 b., 7. místo – Daniel Skoupý (V1a) – 80 b.

Na dalších místech (dle abecedního pořádku): David Gouzen, Natálie Anna Hrbatá, Kristýna Chárová, Krištof Kocourek, Amálie Košinová, Tomáš Pospíšil, Tatiana Šmehlíková

Školní kolo Soutěže v cizích jazycích - angličtina

Školní kolo Soutěže v cizích jazycích – angličtina (dříve Olympiády v anglickém jazyce) se bude konat v těchto termínech:

Kategorie I. B (primy a sekundy)                                 - úterý     3/12/2019

Kategorie II. B (tercie a kvarty)                                    - čtvrtek  5/12/2019

Kategorie III. A (vyšší gymnázium bez maturantů)      - středa   4/12/2019

Soutěž se skládá z poslechové a ústní části. Všichni soutěžící absolvují poslechový test, po jehož vyhodnocení postoupí úspěšnější studenti do dalšího kola (ostatní se vrátí zpět do výuky). V ústní části čeká postupující studenty po stručném představení konverzace na vylosované téma (po krátké přípravě), řešení situace (pohotově bez přípravy) či u mladších studentů popis obrázku. Hodnotí se jazyková pohotovost a kreativita, bohatost slovní zásoby, výslovnost a gramatická správnost.

Školní zájezd TO NEJLEPŠÍ Z ANGLIE 2020

V příloze najdete informace o zájezdu, způsobu přihlašování na zájezd a podrobný program.Těšíme se na vás.

Klub komunikace v Aj zaměřený na přípravu na mezinárodní zkoušky z Aj FCE a CAE

V rámci klubu se seznámíme s formátem obou zkoušek, vyzkoušíme si je nanečisto a budeme trénovat problematické části včetně písemné. Klub je pro studenty zdarma. Letos je financován z projektu Šablony II. Podmínkou je, že přihlášení studenti musí navštěvovat klub pravidelně a v celé jeho délce, t.j. od září 2019 do ledna 2020.

Doba konání: každou středu od 14 - 15.30 v učebně JAZ. První hodina ve středu 11.9.2019. Vyučuje Mgr. Simona Prošková. Zájemci se přihlásí přímo u pí. Proškové.

Vítězové PČG Writing Challenge 2019

V úterý byly vyhlášeny výsledky a předány ceny letošní PČG Writing Challenge. První místa obsadili: Nora Prokešová, David Radimerský, Adam Krejčík a Johanka Sadílková. Blahopřejeme! Ani ostatní však neodcházejí s prázdnou: mají možnost zdarma se zúčastnit mezinárodní letní akademie Discover ve Svatém Janu pod Skalou. Děkujeme všem zúčastněným za zajímavé eseje a těšíme se na další ročník soutěže. Vítězné práce si můžete přečíst na nástěnce naproti respiriu.

Výsledky okresního kola Soutěže v cizích jazycích - angličtina, šk. rok 2018/19

Okresní kolo soutěže se letos konalo 11. února 2019.

V kategorii IIIA (střední školy a vyšší gymnázia) zvítězil náš student David Radimerský (V6a). V kategorii IB (primy a sekundy) obsadil druhé místo Leonard Oeding (V1a) a Nguyen Thuy Duong (V2b) místo třetí.  V kategorii IIB (tercie a kvarty) se jako druhý umístil Pavel Vevera (V4b) a jako třetí Veronika Lhotková. Všem těmto studentům k jejich úspěchu blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Studentům na 1. - 3. místě v kategoriích IIIA a IIB budeme držet pěsti i v krajském kole 15. 3. 2019, kam ze svých míst postupují.

Prihlásit se k odběru RSS - Anglický jayzk