Aj - aktuality

Aktuálně z výuky anglického jazyka ...

Školní zájezd TO NEJLEPŠÍ Z ANGLIE 2020

V příloze najdete informace o zájezdu, způsobu přihlašování na zájezd a podrobný program.Těšíme se na vás.

Klub komunikace v Aj zaměřený na přípravu na mezinárodní zkoušky z Aj FCE a CAE

V rámci klubu se seznámíme s formátem obou zkoušek, vyzkoušíme si je nanečisto a budeme trénovat problematické části včetně písemné. Klub je pro studenty zdarma. Letos je financován z projektu Šablony II. Podmínkou je, že přihlášení studenti musí navštěvovat klub pravidelně a v celé jeho délce, t.j. od září 2019 do ledna 2020.

Doba konání: každou středu od 14 - 15.30 v učebně JAZ. První hodina ve středu 11.9.2019. Vyučuje Mgr. Simona Prošková. Zájemci se přihlásí přímo u pí. Proškové.

Vítězové PČG Writing Challenge 2019

V úterý byly vyhlášeny výsledky a předány ceny letošní PČG Writing Challenge. První místa obsadili: Nora Prokešová, David Radimerský, Adam Krejčík a Johanka Sadílková. Blahopřejeme! Ani ostatní však neodcházejí s prázdnou: mají možnost zdarma se zúčastnit mezinárodní letní akademie Discover ve Svatém Janu pod Skalou. Děkujeme všem zúčastněným za zajímavé eseje a těšíme se na další ročník soutěže. Vítězné práce si můžete přečíst na nástěnce naproti respiriu.

Výsledky okresního kola Soutěže v cizích jazycích - angličtina, šk. rok 2018/19

Okresní kolo soutěže se letos konalo 11. února 2019.

V kategorii IIIA (střední školy a vyšší gymnázia) zvítězil náš student David Radimerský (V6a). V kategorii IB (primy a sekundy) obsadil druhé místo Leonard Oeding (V1a) a Nguyen Thuy Duong (V2b) místo třetí.  V kategorii IIB (tercie a kvarty) se jako druhý umístil Pavel Vevera (V4b) a jako třetí Veronika Lhotková. Všem těmto studentům k jejich úspěchu blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Studentům na 1. - 3. místě v kategoriích IIIA a IIB budeme držet pěsti i v krajském kole 15. 3. 2019, kam ze svých míst postupují.

Semifinále First Lego League v Bratislavě

First Lego League je celosvětová soutěž ve výzkumu a robotice pro mládež do 16 let, v Evropě pořádaná sdružením Hands on Technology. Soutěžní týmy programují autonomní roboty, kteří musí splnit komplikované úkoly na hracím poli. Současně pracují na výzkumném projektu - zkoumají, řeší problémy a prezentují výsledky své práce před porotou. V České republice se soutěž konala již potřinácté a zadáním letošního ročníku byl život ve vesmíru - Into Orbit.

Mezi 18 nejlepších týmů České republiky a Slovenska se do semifinále, které proběhlo v sobotu 9. února na Fakultě informačních technologií v Bratislavě, probojoval i sehraný tým Karlovaráci z Prvního českého gymnázia vedený Mgr. Jarmilou Weberovou. Přestože jsme byli na této prestižní soutěži úplnými nováčky, v konkurenci zkušených matadorů FLL jsme obstáli se ctí. Desítky hodin strávených programováním a úpravami robota, konzultacemi a nacvičováním prezentace se týmu rozhodně vyplatily.

Soutěž PČG Writing Challenge 2019 spuštěna!

I letos zveme všechny studenty vyššího gymnázia, kteří rádi píší a soutěží, aby nám zaslali esej v Aj do 600 slov na aktuální téma. Soutěž je exkluzivně pro žáky naší školy. Ceny jsou lákavé: iPhone7, iPad, předplatné časopisů v Aj (Wired, National Geographic), účastnický poplatek na mezinárodní letní akademii Discover. Esej zašlete nejpozději do 22.3.2019. Téma a veškeré informace najdete v příloze.

Výsledky školního kola Soutěže v cizích jazycích – angličtina - 2018/19

I letos se v mikulášském týdnu (3. – 5. 12.) konala školní kola všech kategorií. A tady jsou výsledky:

Kategorie IB (primy, sekundy)

1. místo – Nguyen Thuy Duong (V2b) – 91 b.

2. místo - Kocourek Krištof (V1a) – 87 b.

3. místo – Oeding Leonard  (V1b) – 86 b.

Školní kolo Soutěže v cizích jazycích - angličtina

Školní kolo Soutěže v cizích jazycích – angličtina (dříve Olympiády v anglickém jazyce) se bude konat v těchto termínech:

Kategorie I. B (primy a sekundy)                                           úterý     4/12/2018

Kategorie II. B (tercie a kvarty)                                              pondělí 3/12/2018

Kategorie III. A, III. B (vyšší gymnázium bez maturantů)       středa   5/12/2018

Soutěž se skládá z poslechové a ústní části. Všichni soutěžící absolvují poslechový test, po jehož vyhodnocení postoupí úspěšnější studenti do dalšího kola (ostatní se vrátí zpět do výuky). V ústní části čeká postupující studenty po stručném představení konverzace na vylosované téma (po krátké přípravě), řešení situace (pohotově bez přípravy) či u mladších studentů popis obrázku. Hodnotí se jazyková pohotovost a kreativita, bohatost slovní zásoby, výslovnost a gramatická správnost.

Zájezd Anglie -Cornwall 2019

Výměna s Holandskem 2018/2019

Ve školním roce 2018-2019 se bude konat výměna s nizozemskou školou. Stejně jako v minulém roce i tentokrát půjde o střední školu gymnaziálního typu Isendoorn College nacházející se ve městě Warnsveld. Tato výměna je určena především pro žáky kvart a kvint víceletého gymnázia a 1. ročníku vyššího gymnázia, kteří mají možnost poznat nové prostředí a především si procvičit angličtinu v běžném životě. Výměna má již dlouholetou tradici a mohlo se jí tak zúčastnit velké množství studentů. Věříme, že tomu tak bude i v tomto školním roce.

Prihlásit se k odběru RSS - Anglický jayzk