Úspěchy studentů

Postup do celostátního kola Ekonomické olympiády

Gratulujeme Danielu Obozovovi k postupu do celostátního finále Ekonomické olympiády, které se uskuteční na začátku června. Děkujeme i ostatním soutěžícím , kteří se zúčastnili Davidu Radimerskému, Radku Burešovi a Šimonu Samkovi.

Vítězové PČG Writing Challenge 2021

Letošní PČG Writing Challenge, nejkomplexnější soutěž v cizím jazyce pouze pro studenty VG PČG, již zná své vítěze:

1. místo David Radimerský

2. místo Daniel Obozov

3. místo Adam Krejčík

4. místo Amy Romano

5. místo Anna Gončarová

Studenti na prvních místech si odnášejí ceny, které je mají posunout dále: kromě iPhonu za první místo jsou to roční předplatná časopisů v Aj (National Geographic, Wired) a pro všechny účastníky soutěže také nabídka uhrazení účastnického poplatku za mezinárodní letní akademii Discover, která je možností zažít "malý Oxford v České republice" (https://discover.sk/cs/).

Výhercům i všem účastníkům blahopřejeme a doufáme, že svých cen využijí naplno! :) První tři práce budou vyvěšeny k nahlédnutí na nástěnce naproti respiriu.

Porota: Viktor Hanzlík, Simona Prošková, Michaela Kondelová

Soutěž v cizích jazycích - anglčtina - okresní kolo

17.3.2021 se konalo okresní kolo Soutěže v cizích jazycích - angličtina, kterého se zúčastnili i naši žáci.

V kategorii IB (primy, sekundy) nás reprezentovali a obsadili tato místa:  Jiří Vavřík (V2B, 1. místo),  Jan Szalay (V1B, 3. místo) a Jakub Štork (V2A, 6. místo).

V kategorii IIB (tercie, kvarty) to byli: Leonard Oeding (V3B, 1. místo), Eliška Ševčíková (V4B, 2. místo) a Amálie Košinová (V3A, 5. místo). Leo a Eliška postupují do krajského kola, které se uskuteční 15.4.2021.

V kategorii IIIA (gymnázia 1.-3. ročník) tito: Ekaterina Voilukova (3A, 4. místo), Tereza Rokůsková a Pavel Vevera (oba V6B a dělí se o 5. místo).

Všem gratulujeme a postupujícím přejeme hodně úspěchů také v krajském kole :-)
komise AJ

Matematická olympiáda

Žák Martin Coubal z kvarty B zvítězil v okresním kole matematické olympiády kategorie Z9, které se konalo 27. ledna 2021. První místo obsadil s nejvyšším možným počtem bodů. K úspěchu gratulujeme.
Mgr. Hana Machovcová

MaSo

Víte, co je to MaSo? Je to  týmová matematická soutěž pro žáky šestých až devátých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kterou pořádá Matematicko-fyzikální fakulta UK.
Náš tým Brains ve složení Martin Coubal, Patrik Kadlec a Václav Peleška se umístil na krásném 34. místě z 392 účastníků.
Gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.
Jarmila Weberová

Vážení maturanti,

další možné informace o možnostech studia na vysoké škole najdete na https://www.studuj.to/. Přiložené jsou také propagační plakáty.

Soutěž Kolonádní pohárek

V závěru loňského roku se vybrání žáci sekund a kvart zúčastnili výtvarné soutěže Kolonádní pohárek, vyhlášené agenturou Žijeme regionem. Jejich úkolem bylo navrhnout nový tvar i dekoraci tohoto porcelánového výrobku. V této soutěži jsme získali 1. a 2. místo. Výherní návrhy si můžete prohlédnout v příloze této zprávy.

Výsledky okresního kola Soutěže v cizích jazycích - angličtina, šk. rok 2019/20

V okresním kole soutěže konaném 14. 2. 2020 dosáhli naši studenti těchto výsledků:

Leonard Oeding (V2b) zvítězil v kategorii IB (primy a sekundy), Jan Karas (V2a) obsadil ve stejné kategorii druhé místo.

V kategorii IIB (tercie a kvarty) zvítězila Karla Dvořáková (V4a) a Eliška Ševčíková (V3b) obsadila ve stejné kategorii třetí místo.

V kategorii IIIA (kvinty až septimy a 1. až 3. ročníky) získal Martin Krejčí (V7a) druhé a Anna Mirzoyan (V7b) třetí místo.

Všem těmto studentům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Studenti na prvních třech místech v kategorii IIB a IIIA postupují do krajského kola této soutěže (info zde). Přejeme jim hodně úspěchů.

Úspěch robotiků v semifinále FLL na Slovensku

Sehraný tým Pulse ze třídy V4.B pod vedením Mgr. Jarmily Weberové podal v česko-slovenském semifinále celosvětové soutěže v robotice First Lego League 2020 velmi dobrý výkon a obsadil celkové 13. místo. Proti minulému roku se týmu podařilo zlepšit umístění naší školy v této náročné mezinárodní soutěži o dvě příčky. Desítky hodin práce na programování, dokumentaci a přípravě projektu a prezentací se rozhodně vyplatily!

Děkujeme týmu Pulse za vzornou reprezentaci školy a za vytrvalost. Věříme, že zkušenosti z přípravy na soutěž robotici uplatní i v dalším studiu. Vedení školy, koučům a firmě Witte patří poděkování za podporu robotických aktivit a architektům z FA ČVUT a KAM velký dík a uznání za vedení výzkumného projektu a praktické připomínky.

Vítězství v Matematické olympiádě

Skvělého výsledku v krajském kole Matematické olympiády v kategorii A dosáhli naši studenti - obsadili první tři místa. Jmenovitě 1. Nora Prokešová, 2. Jan Šimek, 3. Johanka Sadílková, všichni tři jsou z oktávy A. Výsledek je o to lepší, že první dva jmenovaní byli navíc nominováni do celostátního kola této soutěže. Gratulujeme k fantastickému výsledku a přejeme hodně úspěchů v dalším kole.

Prihlásit se k odběru RSS - Úspěchy studentů