Ohlédnutí o. p. s. za uplynulým rokem
Vážení rodiče a přátelé školy,
rádi bychom Vám poděkovali za Vaše finanční příspěvky pro naši školní obecně prospěšnou společnost, díky kterým jsme mohli i v letošním školním roce zrealizovat širokou paletu zajímavých akcí či alespoň na některé další přispět. Dovolte mi, abych jen některé z nich pro Vaši představu vyjmenovala. Téměř na startu nového školního roku jsme žákům nabídli již tradiční mezinárodní snídani v rámci oslav Evropského dne jazyků. Pro všechny němčináře z tercií byla zajištěna jazyková animace, která jim zábavnou formou ukázala němčinu zas v trochu jiném světle. V říjnu jsme podpořili výjezd žáků sext na rašeliniště u Perninku, kde se konal biologický výzkum v rámci projektového dne. Jiní studenti se pak i díky naší podpoře zúčastnili workshopu umělecké grafiky v Becherově vile. Dále studenti oktáv sami připravili pro naše nejmladší žáky strašidelný Halloween, pamlsky hradila o.p.s. Hned několikrát jsme se mohli přesvědčit, jak talentované hudebníky má naše škola: na koncertě ve Výměníku v Tuhnicích nebo v Husovce, ve které proběhl společný koncert našich žáků se studenty z partnerského gymnázia ve Vöcklabrucku. Obě hudební akce naše o. p.s. podpořila příspěvkem na pronájem a ozvučení. V rámci sametového týdne se nejenom diskutovalo o Listopadu 1989, ale k ochutnání studenti nabízeli i retropochoutky. Vzpomínáte na žlutý jazyk od Vitacitu? :-) Tradičně jsme pak přispívali mnoha žákům na výměnné akce s partnerskými školami v Holandsku a na Slovensku, na zápisné a cestovné na různé předmětové a sportovní olympiády a soutěže a na odměny pro výherce. Nezapomínáme ani na nutné nákupy vybavení pro školní zájmové útvary a kroužky a na hrazení vybraných nákladů na výzdobu školy. V letošním školním roce jsme investovali významnou částku na nákup nového nábytku k sezení do respiria a na chodby školy. V neposlední řadě naše o. p. s. poskytla několika žákům ze socioekonomicky znevýhodněného prostředí solidární příspěvek (nákup učebnic, účast na výjezdech do zahraničí a na sportovní kurzy). Všechny tyto akce a mnohé další by nemohly proběhnout bez Vaší finanční pomoci. Děkujeme Vám, že se takto dobrovolně podílíte na bohaté činnosti gymnázia a budeme rádi, když nám zachováte svou přízeň i v následujícím školním roce.
S pozdravem a přáním pohodových prázdnin
Mgr. Magdalena Jůnová, ředitelka o. p. s.